3
5 Paylaşım, 3 Beğeni

Nasıl da her şeye yabancısınız ve uzaksınız. En çok da kendinize yabancısınız. Kendinizle aranızda öyle aşılamaz bir mesafe var ki kendinizi unutmuşsunuz. Hiç mi özlemediniz benliğinizi?

İnsan bir noktada kendini bulmalı bence. Ne olduğunu tanımlamalı, ne için yaşadığını anlamalı. Anlamasa da düşünmeli en azından. İşin garip tarafı bir ömrü ne diye yaşadığını bulmak için feda etsen de bulamama ihtimali. Ah ne kırıcı. Kim bilir kaç insan ne için yaşadığını bulamadan, belki de hiç düşünemeden ayrıldı aramızdan. Ve hiç farkettiniz mi bilmem biz insanlar çok fazla “benci” bir gerçekliğe sahibiz buna rağmen kim olduğumuzu bulamama olasılığımız hep vardır. Mesela ben küçükken hayatın sadece “ben” olduğunu zannederdim. Sanki ben bulunduğum yerden gidersem veya beni bırakırlarsa gidenler ya da beni bırakanlar yok olacak zannederdim. O yüzden de her ayrılıkta hep çok ağlardım. Sonra hayat kafana vura vura öğretiyor tabi dünyanın senden ibaret olmadığını, hatta bazen senin bir hiç olduğunu.  Ama biliyor musunuz dünyanın, evrenin ya da siz nasıl tanımlarsanız öyle diyelim, ne öğrettiğinin hiçbir önemi yok. Öyle bir zamandayız ki gerçeklikler çok çabuk değişiyor. Bugün çok doğru olan yarın berbat bir hatadan ibaret oluyor.  İnsan çok çabuk karıştırıveriyor gerçeği.

Benim de tam bu noktada karar veremediğim bir şey var aslında. İnsan olmayı seviyor muyum, sevmiyor muyum? Bazen insan olmaktan nefret ediyorum ki bu genelde benim yaptığım bir eylemden dolayı olmuyor. Size dünya iyisi bir insanım demiyorum yanlış anlamayın sakın. Her insanın iyi de kötü de birçok yanı vardır. Ama benim dışımda da öyle kötülükler yapılıyor ki. Bazen aklım almıyor. Diyorum ki bir insan bu kadar kötü olamaz. Yanlış işte, olur.

Peki insan olmayı neden seviyorsun diyecek olursanız, ben hata yapmayı seviyorum. Şükür şimdiye kadar dönülmez hatalarım olmadı benim. Sonuçları beni çok üzen hatalara sahibim bu konuda kendimi de kandırmayayım şimdi. Ama hepsini öyle benimsedim ki hata yapmayı bile çok sevdim bu hayatta ben. Sonra belki çok klişe gelebilir ama her zor gecemin bir sabahı oldu. Ve gün ışığında hiçbir hata o kadar da kötü gelmedi gözüme. Uykusuz bir gecenin sabahında kendime kahvaltı hazırlayıp, kocaman bir bardak kahve içtiğimde her şey yoluna girerdi. Girmese bile ben öyle hissederdim. Bazen anneme sarılırdım. Yanımda olduğunu bilirdim. Vaktimiz varken sevdiklerimize sarılmalıyız bence. Öyle şeyler okuyorum, görüyorum, hissediyorum ki çığlık atasım geliyor bazen.O zaman sevdiklerime sarılmak istiyorum hemen. Bir yerde ne bunlara dur diyebiliriz ne tamamen durdurabiliriz ne de kaçıp saklanabiliriz.. Belki kendi küçük çevremizde bir fark yaratırız. Farkında oluruz umarım, her şeyin olmasa bile çoğu şeyin.

Aslında yazının teması yeni yıla giriş, güzellik, mutluluk, eğlence vs olacaktı. Ben size yılbaşı için iyi dileklerde bulunacaktım. Ne de karamsar yazmışım. O yüzden biraz havayı dağıtalım bence. 

Geçen hafta iki kere yazdığım bir yazı vardı ne de güzel yazmıştım aslında ama kaydetmeden çıkıp gitmişim. O yazıyı yazdığım yerdeyim yine kahve içiyorum bir yandan pencerede dışarıyı seyrediyorum. O gün çay içiyordum ama. Onun üzerine baya bir güzelleme yapmıştım işte. Beni tanıyan biri elimde çay görse çok şaşırır. Çünkü ben çay demlemeyi de içmeyi de bilmem. Sevmem çünkü. Sevmiyorsan niye içiyosun derseniz de kahve çarpıntı yaptı yaşlandık tabi. Mental yaşlılık diyelim şimdilik. Bu çay muhabbetini düşünürken eski bir arkadaşım geldi aklıma. Bu arada hiç de sevdiğim bir arkadaşım değildi sadece çayı çok severdi ve hep şöyle derdi “çay içenden zarar gelmez”. Hadi oradan köpek demek geliyor içimden ama asla üslubumu bozmayacağım. Siz değerli okuyuculara kıyamam çünkü. İşin aslı şu çay içmekle kahve içmekle insanın içini, iyiliğini, kötülüğünü bilemezsiniz, geçin bunları. Ben çok çay içen insan gördüm. Hepsi de yapacağını yaptı. Ve belki de çaylarını yudumlarken sırıttılar, yaptıkları onca kötülüğe. Çay içenlerden kötülük gelmeyeceğini umut edeceksek kara kara günlere kalmışız demektir. Neyse ki böyle bir şeye umut bağlamış değilim. Ama birçok şeye ümit bağladığım da olmuştu daha önce. Mesela yılbaşı kararları almak gibi. Hepimiz yapıyoruzdur bence bunu. Çoğumuz tutmuyordur, tutamıyordur. Ama ben bu yıl bir değişiklik yaptım ve verdiğim kararı tuttum. 2020 her ne kadar çok kötü anılacaksa da ben bu kadar kötü bir yılda bile kendim için bir şeyler yapabildim. Umarım sizde yapabilmişsinizdir. Yapamadıysanız da sorun değil. Her zaman yeni bir başlangıç mümkündür. Ben hep yeni başlangıçlar yaparım. Geçen yıl bu zamanlar kendime verdiğim söz şuydu, hayatımda bana kötü gelen ne varsa, kim varsa vazgeçecektim . Yaptım da ve inanın her saniyesi çok güzeldi. O yüzden bir karar vercekseniz önceliğiniz kendinizi sevmek ve sonrasında size kötü gelen neyse veya kimse ondan uzaklaşmak olsun. Tabii size haftada bir film izleyin, yok kitap okuyun gibi tavsiyeler de verebilirdim ama kişisel gelişim blogunda değilsiniz. Kitap okumak, film izlemek ve daha fazlası zaten yapılması gereken şeyler. O yüzden bu konuyu açmıyorum bile.

Sizin için iyi dileklerim ise , umarım arkadaşlarınızla keyifli sohbetler eşliğinde bir bardak kahve daha içebilirsiniz, ailenizle bol bol vakit geçirirsiniz, kendinizi çok seversiniz belki bir başkasını seversiniz, sevilirsiniz, öğrenirsiniz, derin nefesler alıp yaşadığınızı hissedersiniz. Ha birde çay içenlerin kötü olmadığını düşündürtecek kadar kötü günler yaşamazsınız. Son olarak da umarım çok güzel gün batımları görürsünüz.

Not: Size bir günbatımı bıraktım. Tam da buradan başlarsınız belki. Her şey güzel olsun.

Not2: Eğer buraya kadar geldiyseniz yazının ismini de öğrenebilirsiniz artık açıkça yazınca dileğim kabul görmez gibi geldi, mors alfabesiyle diledim .

–. ..– –.. . .-..    .—-    -.– ı.-..    — .-.. … ..- -.  / Güzel 1 yıl olsun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
5 Paylaşım, 3 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
3
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı