2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

mevsim sonbahardı, seni beklemiyordum. hayat boyu bir insan arayışında da olmadım; yapraklar kurumuştu, hava kapalıydı, hepsi bu. alelade bir şekilde geldin, sanki dostluk dünya üzerinde yalnızca ikimizin anlayabileceği bir dildi, sanki yüzyıllar boyu kimse gözlerinin önündeki bu dili keşfetmemişti. alelade gelişlerin en güzeliydin, bu dil en çok sana yakışıyordu!

mevsim kıştı, fevkalade birisi değildin. aleladeydin ve her insanın, her an yapma olasılığı bulunan bir eylem bile sende çok özel duruyordu. seni hiç tanımadım; okuduğun kitaplardan,başka bir dünyaya yaptığın yolculuklardan, yol kazalarından, birlikte uyuduğun karmaşık düşüncelerden… sahi neden hiç bahsetmedin ki bana?  bir de güzelliğini dile getirmeme gerek var mı? sen ne kadar alelade olsan da, güzelliğin; yağmur çitilerken eve dönüş yolunda dinlenilen o şarkı, kimse görmeden kopardığın o kirazın tadı, bir anda durup akan hayata ve zamana bakmak gibi. güzelliğin; kendini bir anda çimlere atma isteği, bir umut açar diye beslediğin o tohumun başını topraktan çıkarıp bizleri selamladığı gün doğan güneş gibi. güzelliğin; bir kitap karakterinin bir sonraki sayfada ne yapacağını merak etmek , hatta o kitabın heyecanlı sonu gibi. güzelliğin;eski bir fotoğraf karesine kırılmadan, hüzünlenmeden bakmak gibi. alelade gelişlerin en güzeliydin ve bu dilin en güzel kelimesi sendin!

mevsim ilkbahardı,  karanlık çöktüğünde herhangi bir toprak parçasının bir metrekaresinde yan yana gelip, aynı konuda, birbirimizden habersizce aynı düşünceleri paylaşınca, gözlerimizden ışıklar fırlıyordu. gecenin bir yarısı; sen varsan, var olduğum ortamlar, ben varsam var olduğun toplanmalar bu dilin en yalın haliydi! hesaplaşmalara uğramamış bir dostluktu bizimkisi, bu dilin en özel yanı buydu!

mevsim hiçbir zaman yaz olamadı! ne oldu biliyor musun? aynı pencerelerden farklı bir dünyaya bakmaya başladık, bir tarafta ortanca bahar; bir tarafta kar,kış,kıyamet! bir yanda karmaşa,kaygı,soğuktan ölmüş balkon çiçekleri; bir yanda devrim, düzen, yıllar sonra açan çiçekler!

bu dili kaybettik canım dostum; onu en son gördüğümüz anı hatırlıyor musun? bize gülümsüyordu ancak ağzını bıçak açmıyordu. sanki onu terk edeceğimizi biliyor; susuyordu ve sustukça can dostum -üzgünüm ki dilimiz her şeyin farkındaydı- yavaş yavaş ölüyordu. onu eski günlerden kalma bir çocuk parkında kaybettik ve anıtlaştı o park, el salladık uzaktan kayboluşlara! bir yanda katlı yollar, yüksek binalar, trafik ışıkları, şık bir fincan; bir yanda yokuşlar, eski konutlar, otobüsün arka koltuğu ve otomat kahvesi!

canım dostum, bir mumu yeryüzünde var eden, yandıktan sonra geriye miras bıraktığı damlalardır. bir mum biter, bir dil ölüp gider; geriye damlalar kalır.

canım dostum, yalan apartmanındaki tırabzanları dayanak yapıp, merdivenleri çıkmanı ve bu dilin ölü doğduğunu sana kanıtlamak isteyecekler. istesinler, en kuvvetli delillere sahip olsalar da onlara değil kendine bir kez daha şunları hatırlat, durma lütfen hatırlat!
“bu dil dünya üzerinde yalnızca ikimizin anlayabileceği bir dil! yüzyıllar boyu insanlık, gözlerinin önündeki bu dili keşfedememiş!”

alelade gelişlerin en güzeli sensin,iyi ki de gelmişsin. eski günlerden kalma bir çocuk parkında kaybettiğimiz bu dil en çok sana yakışıyor!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
5
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mertcan Arslantaş
Independent Filmmaker
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı