0
1 Paylaşım

Herkese merhabalar,
Bugün size bir kitap yorumu ve kitap önerisi ile geldim.🌿

Kitabı bir süre önce çok görürdüm sosyal medyada fakat kapağı beni itti bir şekilde ve içeriğini hiç okumadım bile. Daha sonra bir alıntısını görüp aynı gün alıp aynı hafta içinde de okumuş oldum.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, kitabın dini içerikli olması sadece inanan kişilerin alıp okumasını gerektirmiyor, hatta aksine ben inanmayan, sorgulayan, aklında soru işaretleri olan ve İslamiyet’e karşı önyargısı olan insanların alıp okumasını çok isterim mesela. Çünkü asıl soru işaretleri olan insanlara etkisi olacaktır umudunu taşıyorum. Ama öte yandan, aslında ‘Müslümanlara göre’ yorumlanan bir İslam’ı da aklama çalışması diyebilirim. Kitap, güncel Müslüman insanların da yaptığı hatalardan dem vuruyor. Üstelik bunu son kutsal kitap olan Kur’an-ı Kerim ile, her konuyu tek tek indirilmiş ayetlerle açıklıyor. Bu ne demek? Bu yorum katmadan, dosdoğru Allah’ın buyruklarının aslında ne olduğundan çok, ne olmadığı konusunda bir aydınlatma çalışması demek. (En azından benim için öyle oldu okurken ve okuduktan sonra)

Kitabın içeriğinde;
Dua nedir, ne değildir?, eleştiri nedir, ne değildir?, zan altında bırakmak nedir?, zararı nedir?, helal kazanç nedir?, hak yememek neden önemlidir?, yalan neden kötüdür?, kız çocuklarının önemi, günümüzde yapılan yardımlar, alışverişler, hareketlerimizi dinin arkasına saklamak nedir?, yapılan haksızlıklara nasıl karşılık verilir/verilmez?, günlük hayattaki ilişkilerde kullanacağımız üslup nasıl olmalı/ olmamalı?, ahiret inancı nedir?, dünya hayatı nedir?, doğru bir Müslüman nasıl olur?, tüm bu maddeleri nasıl karşılar?

Bu başlıkların desteklenerek açıklanması, aslında dinin hayatı zorlaştırmak için değil kolaylaştırmak için indirildiğine dair birçok ince düşünce ve kanıt.

Okuduğum için kendimi çok iyi hissediyorum. Söylediğim gibi ilginiz varsa, soru işaretleriniz varsa alıp okursanız kaybedeceğiniz bir şey yok bence.📚
Kitaplı ve sağlıklı günler!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı