1
3 Paylaşım, 1 Beğeni

Natasha Romanoff, asıl adı ile  Natalia Alianovna Romanova Marvel Comics'in yayınladığı çizgi roman karakteridir. Stan Lee, Don Rico ve Don Heck tarafından ortak olarak oluşturulan Black Widow, ilk kez Tales of Suspense #52'de tanıtıldı.

1928 doğumlu Natasha, 1900'lerin başında Sovyetler Birliği'nde Amerika ile savaşmak için kurulan X Depertmanının Red Room projesindeki Black Widow (Kara Dul) programında yer alan 28 küçük kız çocuğundan biriydi. Black Widow programında amaç KGB ajanı olarak süper insanlar üretmekti. Süper serumlarla güçlendirilen ve yaşlanmaları durdurulmuş bu kadınlar hem bir leydi hem de bir suikastçi olarak yetiştirildiler.

Black Widow programında yetiştirilen Natasha, saatte ortalama 55 km hızla koşabilmektedir ve 226 kg kaldırabilecek kadar güçlüdür. Silah uzmanı da olan Natasha her aracı kullanabilmektedir. Akrobasi ve dövüş sanatlarında ustadır.

Aynı zamanda balerin olan Natasha, yer aldığı programda duygusal ilişki kurmayacak şekilde eğitilmiştir. Bu nedenle Black Widow programında yer alan tüm kadınlar aile kurmamaları için kısırlaştırılmışlardır. Natasha, Red Room'u "cehennem" olarak ifade etmektedir.

Bileklerinde yer alan elektro şok silahı Widow Bite (Dulun Isırığı) olarak bilinir.

Sinema perdesinde ilk kez Iron Man 2 filmiyle gördüğümüz Black Widow karakterine Scarlett Johansson hayat vermektedir. 

Güzelliğinden vazgeçmeden bir kadının zeki ve güçlü bir karaktere sahip olabileceğini de göstermek istediğini söyleyen Scarlett Johansson ile Black Widow tüm dünyada en çok sevilen süper kahramanlardan biri olmuştur.

Hawkeye ile aralarındaki dostluk, Kaptan Amerika ile olan arkadaşlığı, çok kısa sürse de Banner ile ilişkisi ve her zaman daha çok insanı kurtarmak için gösterdiği mücadeleyle Natasha namıdiğer Black Widow benim en sevdiğim Marvel karakterlerinden biri. Scarlett'in de söyelediği gibi o hem çok güçlü hem çok zeki hem de çok güzel. Seni seviyorum Nat!

4 Avengers ve 2 Kaptan Amerika filminde de gördüğümüz Black Widow'un kendine ait filmi dünyada görülen pandemi nedeniyle ertelendi.

Black Widow, 6 Kasım 2020 tarihinde vizyona girecek. Natasha'nın şu ana kadar az gösterilen geçmişinin ayrıntılarının da yer alacağı filmi bir Marvel hayranı olarak sabırsızlıkla bekliyorum.

Filmin fragmanını izlemek isteyenler için:


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
3 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı