2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

Romantik-Bilim Kurgu türündeki Güney Kore dizisi My Holo Love 12 bölümden oluşuyor. Netflix orjinal  dizisinin yönetmenliğinde Lee Sang-yeop, senaristlik koltuğunda da Ryu Yong-jae yer alıyor.  Başrolleri ise Yoon Hyun-min ve Ko Sung-hee paylaşıyor.

Yalnız bir kadın, huysuz yaratıcısına tıpatıp benzeyen insansı bir hologramla bağ kurduğunda aşkı hiç beklemediği bir yerde bulur.

Han SoYeon bir gözlük firmasında çalışmaktadır. Küçükken yaşadığı bir travmadan dolayı yüz körlüğü yaşamaktadır. İş arkadaşlarının ve çevresindekilerin yüzlerini tanıyamadığından sosyal ilişkilerinde sorunlar yaşamaktadır. Bir gün çantasında bir gözlük bulur. Gözlüğü taktığında ise hiç beklemediği bir görüntü ile karşılaşır. Bir adam onunla konuşmaktadır. İlk başta bu adamı hayalet sansa da karşısındaki Holo adlı yapay zeka bir hologramdır.

Zamanla Holo ile çok güzel bir arkadaşlık kuran SoYeon'un hayatı renklenmiştir. Holo ona hem dost hem de her işinde yanında olan yardımcısı olmuştur. İkili çok güzel zaman geçirirken beklenmedik kişilerin ortaya çıkmasıyla işler karışır. Bir takım adamlar gözlüğün ve Holo’nun peşine düşmüştür. Bu olaylar SoYeon’un ve bir adamın yollarını kesiştirecektir: Holo’nun yapımcısı olan Ko NanDo.

Ko NanDo Holo'nun hem yapımcısı hem de modelidir. Huysuz ve soğuk bir adam olan NanDo hayalet bir yaşam sürmektedir. Gözlüğün SoYeon'da olması NanDo için de bir fırsat olmuştur. Bu sayede Holo'yu test edebilmektedir.

Holo'ya karşı hisleri değişen SoYeon ilişkilerinde bazı unsurların ulaşılmaz olduğunun farkındadır. Zaman zaman Holo'yu taklit etmek zorunda kalan NanDo da SoYeon'a karşı hisler beslemeye başlar.

Bir yandan Holo'nun peşindekilerle bir yandan geçmişiyle savaşan NanDo için SoYeon yeni bir ışık olmuştur. Unuttuğu hisleriyle yeniden tanışan NanDo, SoYeon'un hem geçmişten bir dost ve hem de birçok sırrın çözümü olduğunun farkında değildir.

Diziyi izledikten sonra geleceğe dair büyük hayaller kurdurabilecek olan Holo'yu ben çok sevdim. Yaptıkları ve bir yapay zeka olmasına rağmen duyduğu hisler sizlerde de benim gibi "Keşke benim de bir Holo'm olsa..." dedirtecek. Gelecekte hayatımızda büyük bir yeri olacak yapay zekanın bizler için bir lütuf mu yoksa dizide yaşanan karanlık işler gibi başımıza bir bela mı olacağı da ayrı bir tartışma konusu. Yine de sevginin nasıl güçlü bir his olduğunu anlatan dizi Güney Kore severler için güzel bir yapım.

Hepinize iyi seyirler!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
5
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı