0

“Neşe bedenin senfonisi anlamına gelir , başka bir şey değil. Bedenin musiki bir ritim tutması demektir , hepsi budur. Neşe zevk değildir; zevki başka şeyden alırsın. Neşe sadece kendin olmaktır. Capcanlı hayat dolu , zinde… Bedenin içinde ve çevresinde çalan belli belirsiz bir müzik, bir senfoni, neşe budur.”
OSHO

“Gülümsemek” biraz bu kelimenin üzerine konuşalım. İçimizdeki neşenin dışa vurumudur çoğu zaman... Yeri gelir sinirlenince gülümseriz , yeri gelir dikkate almadığımız bir insanın sözleri karşısında gülümseriz... Yeter ki hep gülümseyelim içimizdeki pozitif-negatif duyguları bu şekilde dışarı aktaralım.

Birçok zaman hayat bize zorlukları getirir. İsyan etmek yerine düşünelim. Herkesin hayatı zaman zaman zordur, hep derim hayat bizi birer savaşçı olarak yetiştiriyor hem de kendisine karşı. Ne yaşarsak yaşayalım gülümsemeyi unutmayalım. Şükür edecek çok şey var hayatta.

Eğer bakış açınızı değiştirirseniz en zor anım dediğiniz zamanda bile birçok güzellik bulabilirsiniz , bu güzellikler gülümsemenize yol açar. Ruhumuzla dans etmeyi bilelim. Hayata pozitif baktığınız zaman “anı” yaşamayı da öğrenirsiniz. Farkındalığımızı artıralım. İnsan ne kadar farkındaysa o kadar yaşıyordur. Yaşadığınız anın ötesinde başka bir yerdeyseniz ; kimi zaman geçmiş, kimi zaman gelecek zaman çizelgesinde kaybolmuş durumdaysanız o anı da yaşamamış olursunuz.

Uyandığınız andan itibaren iyi ki ben varım , iyi ki benim, şahaneyim , mucize ötesiyim diyerek güne kendi farkındalığınızla başlarsanız bütünsel bir güzelliğe ulaşırsınız ; kendiniz olursunuz , kendinizin farkında olursunuz. Kendinin farkında olan insan tüm güzelliklerin de farkında olur. Nefes aldığınızı hissedersiniz, içiniz kıpır kıpır olur capcanlı olursunuz. Şöyle bir bakın etrafınıza her şey nefes alıyor. Yaşam enerjinizi kaybetmeyin hiç , yaşam enerjisi sizi canlı tutar , enerjik yapar ; gülüşleriniz taşar başka yüreklerde , başka yüzlerde çiçek açar.

Farkındalığımın olduğu günler içim kıpır kıpırdır , heyecanım, yaşama sevincim yüzüme yansır. Etrafım çiçek bahçesine dönünce ben daha da yeşerir , gönüllerden taşarım ;kahkahalarım , enerjim , sevincim sarar tüm benliğimi , çevremi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı